Tatra kolem světa 2 v procesu

posted in: Novinky | 0

Od února 2020 pracuji na novém modelu terénní Tatry TerrNo 1 z expedice Tatra kolem světa 2. Tato expedice zahájila svoji cestu 22.2.2020 ve 2 hodiny odpoledne odjezdem od Rudolfina v Praze. V té době jsem už začal na modelu pracovat a proto jsem nemohl na odjezdu chybět i z důvodu pořízení nezbytných referencí pro model. Mrkněte na fotografie z odjezdu TKS2.

 

Model vytvářím v měřítku 1:16 formou stavebnice a je určen pro 3D tisk. Model je rozdělen na několik sestav od podvozku po střechu a interiér. Mojí snahou je, aby model byl snadno tisknutelný, snadno sestavitelný a maximálně rozebiratelný. Model má otvíravé dveře kabiny a nástavby, sklopnou kabinu, odnímatelnou střechu kabiny a nástavby, kyvnou zadní nápravu, otevíratelné poklopy na stany, otáčecí přední kola, nastavitelné ochranu proti podjetí aj. Nechybí interiéru vozu. Podívejte se na obrázky z procesu tvorby modelu. V budoucnu přepokládám, že by mohl být osazen 3D tisknutelným RC podvozkem. Podívejte se na jednotlivé sestavy.

3D tisk modelu pak zabere něco kolem 300 hodin a spotřeba je asi 3 kg materiálu. Podívejte se na fotografie prvního vytištěného prototypu modelu.

V další fázi se chystám zaměřit na vytvoření grafiky polepů a nařezání na jednotlivé díly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *