Tatra kolem světa byla expedice pětičlenné posádky československých občanů, kteří se speciálním nákladním automobilem Tatra 815 GTC projeli 67 států světa za účelem propagace automobilů Tatra a dalších československých výrobků, natočení původního poznávacího televizního seriálu a dvou celovečerních filmů o putování světem. Expedice se na cestu vydala 18. března 1987 z pražského Staroměstského náměstí, po ujetí cca 200 000 km se na totéž místo vrátila 4. května 1990.

Model Tatry kolem světa je vytvořen pro 3D tisk v měřítku 1:16. Rozměry modelu jsou 596 mm (délka)  × 147 mm (šířka) × 239 mm (výška). Data pro 3D tisk jsou ve formátu STL. Dále jsou k dispozici archy A4 pro tisk polepů v PDF. Téměř celý model lze sestavit mechanicky, kromě 3D vytisklých součástek bude zapotřebí také šroubků, matiček a dalšího materiálu. 

Model byl vytištěn na 3D tiskárnách Prusa i3 MK2S a MK3S.

Prohlédněte si návod k sestavení klepnutím na obrázek níže:

0
stran návodu
0
souborů STL
0
součástek

Prozkoumejte 3D model ve vašem prohlížeči.

Stáhněte si

Máte zájem o model v STL?

Pokud máte zájem o data v STL a Tatru si sami vytisknout, doporučuji nejprve prostudovat návod, který najdete v odkaze klepnutím na obrázek. Doporučuji tisk na tiskárně Prusa i3, protože některé díly využívají celou tisknutelnou plochu 250×210mm. V případě, že mmáte o data zájem, kontaktujte mě pomocí formuláře níže. Odkaz Vám pošlu obratem po přijetí platby.

Cena: 1 000 Kč (platba hotově/převodem, platí pro platby v ČR)

V rámci ceny je zahrnuto:

  • data v STL
  • archy A4 polepů v PDF
  • návod k sestavení
  • technická podpora
  • aktualizace dat

Upozornění: Odesláním vyplněného formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Model nebo jakákoli část smí být dále šířena pouze s vědomím autora.