Dvounápravové osobní vozy pro ČSD byly vyrobeny v mnoha stovkových kusech. Celkem, včetně poštovních a služebních, se celkový počet dostal k patnáctikusovému počtu. Do sedmdesátých let tvořily vozy soupravy mnoha osobních vlaků, nejen na vedlejších tratích. Počátkem jejich zavádění byly nasazeny i do rychlíkových souprav, postupně byly moderními, čtyřnápravovými vozy v šedesátých letech vytlačovány na vedlejší tratě – lokálky. Tam se staly na mnoho let základním vozovým parkem vedle dosluhujících “dřevěných” vozů Be a Ce.

Model byl vytvořen podle výkresu osobního vagonu 2.třídy Be z roku 1939, který vyšel v časopise Modelář v červenci 1989. Výkres je volně dostupný na internetu.

Model je navržen v měřítku 1:25, ale bez je tisknutelný i v měřítku 1:32.

Model byl vytištěn na 3D tiskárnách Prusa i3 MK2S a MK3S.

Prohlédněte si návod k sestavení klepnutím na obrázek níže:

0
stran návodu
0
souborů STL
0
součástek

Prozkoumejte 3D model ve vašem prohlížeči.

Máte zájem o model v STL?

Pokud máte zájem o data v STL a model si sami vytisknout, doporučuji nejprve prostudovat návod, který najdete v odkaze klepnutím na obrázek. Doporučuji tisk na tiskárně Prusa i3, protože některé díly využívají celou tisknutelnou plochu 250×210mm. V případě, že máte o data zájem, kontaktujte mě pomocí formuláře níže. Odkaz Vám pošlu obratem po přijetí platby.

Cena: 400 Kč (platba převodem, platí pro platby v ČR)

V rámci ceny je zahrnuto:

  • Royalty free licence
  • data v STL
  • návod k sestavení
  • technická podpora
  • aktualizace dat

Upozornění: Odesláním vyplněného formuláře dáváte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Model nebo jakákoli část smí být dále šířena pouze s vědomím autora.